top of page
Search

Mütsihooaeg on saabunud. Kuidas hooldada Beanie mütsi?

Updated: Jan 25


Tala Original beanie müts

Beanie mütsid on tänavastiili riietuse lahutamatu detail. Lisaks stiilsele välimusele on need ka väga praktilised nii külma kui tuulega. Kui soojad või tuulepidavad nad on sõltub kootud kangamustri tihedusest kui ka sellest kas müts on valmistatud ühest või topelt kangast. Mõnus ja mugav on neid vajadusel pähe tõmmata kuid mingi aeg peale pikemat kandmist tekib paratamatult küsimus kuidas neid hooldada. Ja mis kõige tähtsam kuidas neid hooldada nii, et need välja ei veniks, lokkima ei hakkaks või värvi ei kaotaks.


Kuldreegel oleks, et kui mütsi kanda terve sügis-talv hooaeg vajab see enne kappi seisma jäämist kindlasti pesemist. Kuid kandmis-hooaja keskel on beanie mütsi võimalik hooldada kahel viisil. Mütsi võib panna ööseks värske, karge õhu kätte tuulduma või värskuse saavutamiseks võib pisardada spetsiaalsete värskendavate tekstiili spreidega. Viimast kusjuures ei pea ostma, vabalt võib ka ise teha. Jagame sulle mõnusa hooldussprei isetegemise retsepti. Ribimustriga kootud ja eriti musta värvi beanie mütside puhul nagu seda on meie beanie, soovitame kindlasti kasutada soodavabasid retsepte, et vältida pulberjääkide ladestumist.


Tala original blogi pilt

Mõnusa värske kangasprei tegemiseks on vaja kolme koostisosa ja 400ml klaasist spreipudelit. Sega pudelisse kokku 236ml destilleeritud vett, lisa 118 ml viina ja ca 8-10 tilka värske apelsini eeterlikku õli. Destileeritud vett saab jaekaubandusest kui ka apteekidest ja viina muretsemiseks vast ei pea samuti kaugele minema, iga nurgapood müüb seda. Viin toimib spreis kui halva lõhna neutraliseerija kui ka desinfitseerijana. Eeterlike õlisid soovitame kindlasti orgaanilisi mahepõllumajanduse omi. Eco märgis tagab sulle, et see mida sa sisse hingad pole sulle kahjulik. Valminud spreid saad omale meelepärasel ajal alati mütsile piserdada. See aitab hoida kangast värskena ja lükata põhjalikumat pesemist edasi.


Kuid siiski korraliku pesu vastu ei saa. Kõige parem on ikka veega pesu. Ja kuna venivat beanie mütsi ei saa lihtsalt pesumasinasse visata, isegi siis kui kasutada pesukotti, siis tasub teada kuidas seda täpselt nii pesta, et müts säilitaks oma kuju ja elastsuse. Tegelikult see pesemise protsess pole üdse keeruline, tuleb vaid veidike aega varuda ja nautida seda nn zen hetke mil sa saad vannitoas oma mõtetega omaette olla.


Kõige tähtsam on meeles pidada, et vesi peab olema leige mitte kuum. Kuum vesi ei sobi soonik või ribimustriga mütsidele. Seega täida pesukauss leige veega, lisa veidike vedelat pesuvahendit (soovitatavalt looduslik seebi baasil), sega käega ühtlaseks ja pane müts ilusti sirgelt sinna sisse 15 minutiks likku. Kui müts on ilusti ligunenud ja pesuvahendi osakesed oma töö teinud siis hakka õrnalt pigistava meetodiga mütsi pesema. Kindlasti ei tohi mütsi väänavate liigutustega pesta, sest siis kaotab müts oma sümmeetrilise visuaali ja venib välja. Pese müts veel kaks korda uue puhta külma veega läbi, et pesuvahendi osakesed ja mustus saaks kindla peale välja pestud. Mütsi kuivemaks saamiseks on olemas üks hea saunalina trikk. Võta saunalina, aseta see pooleks voldituna sirgelt lauale ja pane müts ühe saunalina äärde ja keera see saunalina vahele rulli nagu rullbiskviidi. Nii saad ilma väänamata mütsi kuivemaks. Tee sama moodi teise kuiva saunalina otsaga. Selline viis aitab saada esialgse vee välja, et sa saaksid mütsi ööseks kuivale rätikule sirgelt kuivama jätta. Kindlasti ära riputa nöörile või radiaatorile kuivama, sest siis ta ikkagi võib välja venida.


Nagu näed on käsitisi pesemine etapp lihtne. Võibolla mitte nii mugav nagu pesumasinaga pesemine aga vähemalt sa saad oma lemmikmütsi pikalt kasutada ja ei pea kartma, et see välja veniks. Lisaks saad niimoodi säästlikult vett tarbida. Win win olukord nii mütsine, sulle kui ka loodusele.


Tala Original beanie müts
コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page