Icon logo 1000x1000.png

KES VÕI MIS ON 

tala original?

Tala Original on kohalik jätkusuutlik ja keskkonnasõbralik tänavamoe bränd. 

Pakume kvaliteetset ja ajatut tänavamoodi. Ja me ei ole nišibränd nišituru jaoks. Me soovime, et jätkusuutlikult toodetud riided ja valikud oleks kättesaadavad kõigile!

 Brändi looja, hing ja disainer on Elen Sarapik,

 keda inspireerivad ja toetavad tema kõige

 lähedasemad inimesed.

 

Visioon

Kui luua midagi täiesti uut, siis tasub seda teha üdini läbimõeldult ja õigesti. Leida viis, kuidas süda oleks õnnelik ja meel oleks rahul. Tala Original´i jaoks tähendab see jätkusuutliku tegutsemist, et oma tegevuses mitte toetada kahjulikku tööstustekstiili tootmist. Me armastame oma planeeti. Meie visioon seisneb keskkonnasõbraliku tootmise ja säästva eluviisi toetamises. Seetõttu eelistame ainult vastutustundlikult toodetud orgaanilist puuvilla. 

Pakume orgaanilisest puuvillast valmistatud rõivaid kus tootmisprotsessi kontrollitakse ja sertifitseeritakse vastavalt GOTS (Global Organic Textile Standards) uusimale versioonile. Tooteid valmistatakse ja trükitakse võimalikult eetilisi, jätkusuutlikke ja keskkonnasõbralikke meetodeid kasutades.

Tahame oma panusega näidata, et vastutustundlikult ja orgaaniliselt toodetud kangaste laiaulatuslik ehk massiline kasutamine on ka tänavamoes vajalik.

Kollektsioon Zero

Zero nagu null ja seda sellepärast, et see sümboliseerib unistuste saamist reaalsuseks. Esimese kollektsiooni põhirõhk on kolmes fookuses: fotografeeritud must-valgel minevikul, erinevatel värviküllastel disainidel ning tänavastiilile iseloomulikult pakume ka minimalistlikku sõnamängu.

 Üldine inspiratsioon pärineb ajaloost ja kosmosest, meid võluvad erinevad ajaloo perioodi ja kõik mis veidike omamoodi või müstiline. Kas sina oskad seda meie olemusest märgata? Oma tootevalikus pakume musta ja valge vastandumist, st esimese kollektsiooni valikust värvilisi kangaid ei leia. Kõik on must&valge.

 

Tekstiilitootmise lugu

Rõivaste tootmine on keskkonnale üks kõige kahjulikumaid tööstussektoreid. Jätkusuutlik tootmine on toodete loomine majanduslikult usaldusväärsete protsesside abil, mis minimeerivad negatiivseid keskkonnamõjusid, säästes samal ajal energiat ja loodusvarasid. Jätkusuutlik tootmine parandab ka töötajate, kogukonna ja toodete ohutust. Nende toodete tootmisprotsess tagab kõigi etappide täieliku jälgitavuse. Iga samm on reguleeritud ja läbipaistev.

Meie pakutavad riided on valmistatud rohelises taastuvenergias töötavates tootmisüksustes,

vähese mõjuga toorainetest. Toodete süsiniku jalajälge on vähendatud 90% ja arvutused kinnitatakse Ühendkuningriigi Carbon Trust PAS2050 standardi kohaselt. Iga toode hoiab kokku ligikaudu 7kg süsihappegaasi.

Lõngade ja kangaste kvaliteet on aluseks kõrgeima kvaliteediga rõivaste tarnimisel. Kõik kangad on kootud ja värvitud GOTS-i heakskiidetud kemikaalidega, kasutades madala veetaseme ja kontrollitud jäätmete väljalaskeprotsesse, mis on sertifitseeritud vastavalt OekoTex 100 I klassi standardile ning vastavad REACH-määrusele.

 

Orgaanilised sertifitseeritud kangad värvitakse null-lahendusega värvimajas, kus kogu vesi taaskasutatakse suletud ahelaga süsteemis. Viies kasvuhoonegaaside heitkogused tööstuseelsele tasemele.

20190805_124345_HDR.jpg
PETA-VEGAN-APPROVED-LOGO.jpg
2019-11-26_23h39_23_edited.png
fair wear.png

MEIE RIIDED ON


100% orgaaniline puuvill

Mittetoksilised, nahasõbralikud

GOTS sertifitseeritud

Toodetud jätkusuutlikult

Fair Wear ehk tootmisahela töötingimused on õiglased

Peta heaks kiidetud Vegan

Trükitud vee baasil olevate värvidega

Eesti disain

Pakendatud biolagunevasse ja kodus kompostitavasse postipakendisse