top of page
Search

GOTS vs OEKO-TEX

Updated: Jul 4

Millist eelistada? Meie valisime GOTS sertifitseeritud orgaanilise puuvilla, kuna see on maailma kõrgeim standard.


Igasugune orgaaniline sertifikaat on parem kui mitte midagi, kuid GOTS on oma rangete nõuete osas ahela tipus- nii keskkonna kui ka inimeste ohutuse osas.


OEKO-TEX® sertifikaat lubab, et teatud müüdava toote kõiki komponente, s.t kõiki niite, nööpe ja muid tarvikuid, on testitud kahjulike ainete suhtes ja seetõttu on toode inimesele ökoloogilises mõttes kahjutu. Kuigi see on tavapärasest tekstiili standardist parem, kinnitab see siiski ainult seda, et lõpptoode on läbinud tarbijaohutuse testi ja et kõik kemikaalide jäägid on lubatud piirides. OEKO-TEX® testib ainult valmistoodet ja ei paku igas tootmisprotsessi sammus läbipaistvust.


GOTS algab mahepõllundusest. Talust algav jälgitavus (mis kestab kogu tootmisetapi jooksul) tagab tarbijatele lisaks ohutumale lõpptoodangule ka tervislikumate kogemuste nende esemetega tegelevatele põllumajandustöötjatele ja töökogukondadele. Kiudude orgaaniline sertifitseerimine toimub tunnustatud rahvusvaheliste ja riiklike standardite alusel. Sellepärast keelab GOTS keskkonna või toksikoloogilistel põhjustel pika nimekirja kemikaalidest, mida tavapärases tekstiilitootmises kasutatakse. Nt keelab leegiaeglustid, endokriinsüsteemi kahjustavaid ained, raskmetallid, PFC-d, formaldehüüdid jne.

GOTS lubab kasutada ainult kemikaale, mida kiidetakse heaks inimeste tervise ja keskkonna näitajate suhtes - näited hõlmavad vähese mõjuga kiudreaktiivseid värvaineid ja kloorivalgendi asemel valgendamiseks vesinikperoksiidi kasutamist.

Lisaks rangetele keemilistele piirangutele nõuab GOTS kõigis märgtöötlusüksustes ka keskkonnakorralduskavasid ja reovee puhastamist. GOTS-il on tahtmatu saastumise jääkide piirväärtused ja sotsiaalse vastavuse kriteeriumid, mis vastavad Rahvusvahelisele Tööorganisatsioonile (ILO). GOTS-i abil teame, et inimeste ja keskkonna ohutuse tagamiseks jälgitakse protsessi kõiki same. GOTS kontrollib kõiki sisendeid igal etapil, hoolimata mitte ainult lõpptoote tervisest, vaid võttes arvesse iga rajatise keskkonnamõju ning selle käitlejate tervist, ohutust ja heaolu kogu tarneahelas . GOTS kõrvaldab tarbijate pimeala, pakkudes täielikku jälgitavust ja vastutust igal sammul.


Võttes seda kõike arvesse jäi meie brändi loomisel ainukeseks loogiliseks lahenduseks pakkuda klientidele GOTS sertifitseeritud orgaanilist puuvilla. Meie jaoks on oluline, et tootmise iga etapp on rangelt reguleeritud ja ohutu nii keskkonnale kui ka inimestele.

0 views0 comments
bottom of page